Většina ryb vidí barevně. Rybí oči se, ale od lidských liší. Jejich čočky jsou dokonale kulovité.
Dělený dokonale vyvážený wobler s velmi kvalitním provedením.
Mnoho rybářů se mě u vody ptá, zda-li na sumce použít vlasec nebo pletenou šňůru.
Vyzkoušeli jsme za vás tradiční pohárový závod přívlači na jezeře Striebornica.

privlac.cz - články o přívlači a sportovním rybolovu

Dělený Jerk - revoluce v nástrahách na přívlač
24.8.2011
Jerk je nástraha bez lopatky, znal jsem jen několik nástrah s touto konstrukcí nejznámější Salmo - Slider a Faso, Water Scout - Slick a Bomber, Strike Pro, Savage Gear, atd.. Tento typ nástrahy jsem bral jako výzvu, sice mi trvalo delší dobu, než jsem se s těmito nástrahami naučil pracovat, způsob vedení nebyl jednoduché, ale i přes první neúspěchy jsem se nenechal odradit a nakonec se mi na tyto nástrahy povedlo přelstít několik pěkných dravců.
Fotopríbeh - Lov ostriežov na smáčky
18.8.2011
Čoraz viac klesajúce teploty na teplomeroch sú jasným signálom k tomu, že koniec sezóny sa neúprosne blíži. Nastáva čas, kedy takto na sklonku roka už po niekoľkýkrát, vyrážame na jedno malé a nenápadné jazero skúsiť uloviť nejakých slušnejších ostriežov, ktorých veľkosť na našich domácich vodách zďaleka nedosahuje nami vysnívané rozmery. Berieme to vždy ako príjemné spestrenie a pohodovú rybačku na sklonku sezóny.
Prut Norstream Provokator PRS-592UL
12.8.2011
Přívlač je sportovní disciplína, ve které je potřeba neustále se rozvíjet, zdokonalovat a přizpůsobovat se. Dnešní možnosti jsou pro nás závodníky obrovské a je mnohdy velice těžké rozhodnout se, do kterých prutů budu investovat, je těžké rozhodnout se tak aby tyto pruty splnily mé vysoké požadavky jak na kvalitu tak funkčnost a neposlední řadě i po finanční stránce.
Jak to vidí ryba?
10.8.2011
Barvy umělých nástrah jsou věčně diskutovaným tématem. Při přívlači se snažíme dravcům nabídnout takovou barevnou napodobeninu nástrahy, která je téměř k nerozeznání od originálu nebo naopak takovou, která by přes svůj exotický vzhled vyprovokovala dravce k útoku. Jsou rybáři, kteří by přísahali na barvu bílou, jiní na žlutou, červenou, fialovou nebo hnědou. Ale který z nich má pravdu? Na tuto otázku není jednoduchá odpověď.
Labští sumci na woblery - 2. část
3.8.2011
Mnoho rybářů se mě u vody ptá, zda-li na sumce použít vlasec nebo pletenou šňůru. Abych řekl pravdu nevím jestli dokážu na sto procent doporučit to nebo ono, ale můžu Vám předložit dle mého názoru klady a protiklady. Pletenka má jak víme daleko menší a nebo lépe řečeno nulovou průtažnost a tím pádem máme přímý kontakt s nástrahou a posléze i rybou. Vlasec zase daleko více pruží a funguje tím pádem jako jakýsi amortizér.
Štika - podceňovaný úlovek na přívlač - 2. díl
21.7.2011
Nové metody lovu, kvalitnější vybavení a nespočet nových nástrah nám v dnešní době dávají možnosti, o kterých se rybářům z dřívějších dob ani nesnilo. A to je také jedním z důvodů nárůstu úlovku velkých štik přívlačí. Dalším dobrým posunem pro tento lov se jeví nárůst soukromých revírů a režimem chyť a pusť. Na těchto lokalitách je tedy velká pravděpodobnost ulovení velkého dravce, neboť se všechny ryby pouští.
Pstruhová přívlač aneb Jak přelstít pstruha
15.7.2011
Každý pstruhař ví, že nejvhodnější čas k lovu je brzy ráno, nebo k večeru.To se většinou krmí i větší ryby. Při lovu přes den raději vyhledáváme úseky řek z části zastíněné stromy, podemleté břehy s kamením. Ryby v těchto místech mají své úkryty. Tam je můžeme překvapit i za pravého poledne. Prochytáváme každý kámen v řece, břehové partie s větvemi ve vodě.
Labští sumci na woblery - 1. část
13.7.2011
Před několika lety jsem byl pozván na setkání vláčkařů na řeku Moravu a tam jsem s neutuchajícím zájmem poslouchal vyprávění místních rybářů o vláčení sumců na této lokalitě. V té době to pro mě byla ryba z říše snů a úsek jejich řeky jsem bral jako panenskou vodu, kterou jsem jim strašně záviděl. S přibývajícím časem začaly prosakovat zprávy o ulovení několika jedinců i v Čechách například na řece Labi.

Aktuální zprávy

15.1.
2018

Akce!! Sleva 20%

Tradiční narozeninová sleva 20%. Letos proběhne od 10. února do 18. února.
24.3.
2015

Novinka 2015 Daiwa EXIST

Nejlepší přívlačový naviják na trhu!!! Již na Českém trhu.
Reklama
Reklama

Partneři webu

ČRS - Český rybářský svaz
MRS - Moravský rybářský svaz
Chytej.cz - Blíž k rybám
MRK.cz - stále na rybách
Rybářská speciálka Zábranský
Ofsetová tiskárna A.M.G.
contimex - reklamí agentura