Většina ryb vidí barevně. Rybí oči se, ale od lidských liší. Jejich čočky jsou dokonale kulovité.
Dělený dokonale vyvážený wobler s velmi kvalitním provedením.
Mnoho rybářů se mě u vody ptá, zda-li na sumce použít vlasec nebo pletenou šňůru.
Vyzkoušeli jsme za vás tradiční pohárový závod přívlači na jezeře Striebornica.

privlac.cz - články o přívlači a sportovním rybolovu

Kayakfishing - vybavení pro kayakfishing - 2. část
8.7.2011
Rybaření z kajaku je pro mnohé rybáře záhadou, není úplně jasné co všechno je na kajaku potřeba. V tomto článku se dozvíte základní věci o specifickém vybavení, které je na kajaku potřeba. Také se budeme zabývat základními vlastnostmi kajaků a tím jak tyto vlastnosti ovlivňují výběr kajaku.
2. liga skupina B - 2. kolo - Litovel 2011
7.7.2011
Druhé kolo 2. ligy skupiny B proběhlo tak jako loni v Litovli. Závod opět parádně nachystal Forestův team. Jelikož pánové už nachystali i první kolo, tak jim patří velké poděkování. Ranní závod se chytal na Moravě nad městem a odpoledne se chytalo ve městě Litovli. Po loňském se očekávalo roce velké množství jelců a okounů. Bohužel počasí bylo proti, takže ryb bylo méně, ale i přesto to byl krásný závod.
Mistrovství ČR juniorů aneb GRILL TEAM zabral
30.6.2011
Ve dnech 25.-26.6. 2011 proběhlo v Týně nad Vltavou Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů v přívlači. Grill team měl v na mistrovství dva chytající závodníky - Martina Svobodu a Ondru Duška v kategorii do 21 let (Béda Nikl junior byl také nominován, ovšem z osobních důvodů se nemohl zúčastnit) a dva zástupce v pozici trenérů v kategorii dětí do 15 let - Míru Návaru alias Číčana u svého jihočeského závoďáčka a Otu Hlaváče u tří závodníků z Mladé Boleslavi.
Štika - podceňovaný úlovek na přívlač – 1. díl
1.7.2011
Pro mnohé vláčkaře specialisty, je štika dravec hloupý, který Vám zaútočí na každou předloženou nástrahu. U menších exemplářů to bývá někdy i pravda, ale myslím, že přelstít velkou štiku k záběru vyžaduje kromě štěstí i dosti citu a umu. Před několika lety jsem o ulovení velké štiky slyšel pouze z doslechu a tak jsem se začal naplno věnovat lovu velkých štik přívlačí.
Originální třpytky VANPLA
29.6.2011
Chtěl bych se s vámi podělit o poznatky z lovu dravých ryb na třpytky vlastní výroby. Lovu ryb se věnuji od dětství a začal jsem pro svou potřebu zhotovovat plandavky a různě s nimi experimentovat. Po několika sezónách jsem se dopracoval ke zcela originálním třpytkám, které dnes velmi úspěšně používám. Zhotovuji je buď lesklé nebo matné, ve velikosti 3 až 8 cm a v tomto rozmezí odstupňované třeba po 1 mm. Velikostí se rozumí tělo třpytky bez trojháčku.
Rotační vrtulky (Propeller)
14.6.2011
Je to už nějakou dobu, co mi pan Vojáček dal několik plíšků rotaček ve tvaru vrtulky. Něco podobného, ale ve větších velikostech, je možné najít na mnoha amerických webech. Existují různé typy, avšak ten na fotografii se v kombinaci s muškou nazývá „Pistol Pete“. Tento typ rotační vrtulky najdete na americkém e-shopu cabelas.com. Výhodou této rotačky je, že se točí pořád, ať ji vedete pomalu nebo rychle. Rotuje opravdu parádně.
Setkání výběru reprezentace v přívlači 2011
1.6.2011
Na sobotu 28. 5. 2011 bylo naplánováno setkání širší nominace reprezentace v přívlači pro rok 2011. Jako revír pro chytání byla vybrána pstruhová Ohře8a. Ráno v šest hodin vyjíždíme z Boleslavi spolu s Pavlem Vokálem a Otou Hlaváčem směr Žatec. Cesta byla prázdná a jelo se v pohodě. Třicet kilometrů před Žatcem předjíždíme známé auto bratří Čepeláků, kteří tam také směřují. Zavěšují se za nás, protože poslední kus cesty k vodě je dost komplikovaný, tak je vedeme.
Mistrovství SR v přívlači na horské řece POPRAD
26.5.2011
Na letošní mistrovství Slovenska, které se konalo ve dnech 13. - 15. 5. 2011, jsem se obzvlášť těšil. Především kvůli tomu, že jsme jeli jako parta kamarádů, jejichž složení se shodou okolností ani moc nebude lišit od sestavy, v jaké se zúčastníme MS v Itálii. Faktem je, že přestože jsme chytali každý sám za sebe, ujistili jsme se, že i výjezd a přípravy na hry v Itálii, můžeme krásně zvládnout jako jeden tým.

Aktuální zprávy

15.1.
2018

Akce!! Sleva 20%

Tradiční narozeninová sleva 20%. Letos proběhne od 10. února do 18. února.
24.3.
2015

Novinka 2015 Daiwa EXIST

Nejlepší přívlačový naviják na trhu!!! Již na Českém trhu.
Reklama
Reklama

Partneři webu

ČRS - Český rybářský svaz
MRS - Moravský rybářský svaz
Chytej.cz - Blíž k rybám
MRK.cz - stále na rybách
Rybářská speciálka Zábranský
Ofsetová tiskárna A.M.G.
contimex - reklamí agentura