Rotační vrtulky (Propeller)

Je to už nějakou dobu, co mi pan Vojáček dal několik plíšků rotaček ve tvaru vrtulky. Něco podobného, ale ve větších velikostech, je možné najít na mnoha amerických webech. Existují různé typy, avšak ten na fotografii se v kombinaci s muškou nazývá „Pistol Pete“. Tento typ rotační vrtulky najdete na americkém e-shopu cabelas.com

Přívlač - Rotační vrtulka - CABELAS - Pistol Pete

Foto: Vrtulka "Pistol Pete" - cabelas.com

Plíšek ve tvaru vrtulky mi delší dobu ležel na dně vázací krabičky, když jsem si na něj před několika týdny vzpomněl a pár kousků vyrobil. Výhodou této rotačky je, že se točí pořád, ať ji vedete pomalu nebo rychle. Rotuje opravdu parádně. Vyzkoušel jsem ji na pstruhové i mimopstruhové vodě a mezi úlovky se objevili pstruzi, okouni, ostroretky a hlavně naši oblíbení jelci. Tato rotačka se prakticky nedá přetížit, a proto se dá vyrábět jak v těžké, tak i v lehké variantě. Zatím mám pouze zlatou barvu lístku, ale i ostatní barvy by mohly být zajímavé.

Rotační vrtulka - Michal Janoušek

Konstrukce této rotačky je velice jednoduchá. Nepotřebujete žádný unašeč ani spouštěč lístku. Jednoduše vrtulku navlečete na drát. Rotačku navíc zvládne vyrobit téměř každý a nic se nevyrovná dobrému pocitu z úlovku, který jste chytili na vlastnoručně vyrobenou nástrahu. Velkým plusem je rovněž výhoda, že si v podstatě můžete vyrobit pro Vás pro vás nejvhodnější barvu a váhu a nejste vázaní pevně danou nabídkou kamenných obchodů nebo e-shopů.

Dobrý lov s rotační vrtulkou Vám přeje
Michal Janoušek

captcha

Poslat známému

Aktuální zprávy

15.1.
2018

Akce!! Sleva 20%

Tradiční narozeninová sleva 20%. Letos proběhne od 10. února do 18. února.
24.3.
2015

Novinka 2015 Daiwa EXIST

Nejlepší přívlačový naviják na trhu!!! Již na Českém trhu.
Reklama
Reklama

Partneři webu

ČRS - Český rybářský svaz
MRS - Moravský rybářský svaz
Chytej.cz - Blíž k rybám
MRK.cz - stále na rybách
Rybářská speciálka Zábranský
Ofsetová tiskárna A.M.G.
contimex - reklamí agentura