Nymfy Berkley Power Bait

Je to speciální nástraha imitující přirozenou potravu ryb – vývojové stadium vodního hmyzu. Nymfy spojují nejsilnější vůni a příchuť formuly Power Bait s třpytkovými šupinami. Účinné dráždící látky lákají zejména pstruhy duhové i obecné, siveny a okouny. Nymfa má unikátní pohybové vlastnosti. Chapadlo nymfy dává živou akci a více reálnou prezentaci. Je aromatizovaná a ryby ji drží v tlamě déle než jiné nástrahy, což dává větší šanci zaregistrovat záběr a zaseknout.

Nymfa je vyrobena z velmi měkké a křehké gumy a snadno podléhá zkáze. Jedná se zejména o trhání končetin. Používá se hlavně při UL vláčce, ale chytá úspěšně po celý rok, a to i pod ledem. Nymfy můžeme pořídit v jedné velikosti: 1 palec – 2,5 cm. To znamená, že délka těla je 2,5 cm + délka nožiček.

   

Firma Berkley vyrábí nymfy ve dvou variantách:

 • ve skleničkách – Micro Sparkle Power Nymph s třpytkovými (perleťovými) šupinami
 • v sáčcích – Micro Power Nymph
 • obě balení obsahují 12 ks.

Nymfy se prodávají v těchto barevných odstínech:

 • TOAD (TD) – tmavá oliva
 • CHART / SLUR / FLK         (CSF) – zelená perleť
 • GREEN / CHART (GCH) – zelená
 • YELLOW / ORG (YEO) – oranžová
 • PKN / CHART (PC) – žlutohnědá
 • SMOKE / ORG – oranžovohnědá
 • PNK / SHAD (PSD) – růžová
 • PRL / OLIVE / SHAD (POS) – olivová

Při vláčení s nymfami je několik způsobů nastražení:

Používá se malý jigový háček, ale bez nálitku, protože bychom zbytečně dotrhali křehkou nymfu už při napichování. Dále se používají wolframové hlavičky ve všech barevných a váhových variantách. Při použití velmi lehké hlavičky nymfa propadá pomaleji a lákadla v podobě nožiček udělají své. Velmi dobré využití při lovu ochytaného pstruha duhového na jezerech.

Mě je nejbližší způsob nastražení při použití streamerového háčku a olůvka umístěného 15 – 20 cm před nástrahou. Pracuje zcela jinak než na jigové hlavičce. Nymfu je dobré na streamerový háček nebo jigovou hlavičku přilepit sekundovým lepidlem. Ryba totiž tahá za nožičky a většinou stáhne nymfu z ramínka háčku až do obloučku. Nymfa má hodně lákadel (nožičky), která ovšem můžou být důvodem nedobírání ryb. Někdy ale úplně stačí nožičky i tělíčko zastřihnout.

   

Nymfa na marmyšce je jedna z nejlepších nástrah při chytání pod ledem. Dále se dá nymfa použít úplně bez zátěže jenom na háčku nebo přidělaná na plandavce při použití jednoho háčku. Tuto tvrdou nástrahu to velice zatraktivní.

Způsob vedení nástrahy se odvíjí od druhu ryb, které chytáme, a od typu vody. Dá se vést agresivními poskoky nebo zcela bez oživování u dna. Někdy funguje i velmi rychle vedená s občasným zastavením. Jedním z nejúspěšnějších způsobů vedení je pomalý propad.

captcha

Poslat známému

Aktuální zprávy

15.1.
2018

Akce!! Sleva 20%

Tradiční narozeninová sleva 20%. Letos proběhne od 10. února do 18. února.
24.3.
2015

Novinka 2015 Daiwa EXIST

Nejlepší přívlačový naviják na trhu!!! Již na Českém trhu.
Reklama
Reklama

Partneři webu

ČRS - Český rybářský svaz
MRS - Moravský rybářský svaz
Chytej.cz - Blíž k rybám
MRK.cz - stále na rybách
Rybářská speciálka Zábranský
Ofsetová tiskárna A.M.G.
contimex - reklamí agentura